Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
42-360 Poraj
23.11.2021Konkurs plastyczny
Poraj GBP

5 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu plastycznego p.t.: "WRAŻLIWI NA POEZJĘ", ogłoszonego w ramach projektu "Biblioteka łączy" Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, biorącej udział w programie "Działaj lokalnie" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Patronat honorowy objęła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak.
Celem konkursu była promocja poezji lokalnych poetów, biblioteki, rozwijanie zainteresowań i nawyków czytelniczych, jak również rozwijanie wrażliwości na słowo pisane, wyobraźni i talentów plastycznych.
Konkurs skierowany był do młodzieży placówek szkolnych Gminy Poraj, w dwóch kategoriach wiekowych:
kl. IV - V, w której wpłynęły 22 prace,
kl. VI - VIII, w której wpłynęło 15 prac.
Ogółem w konkursie udział wzięło 37 prac.
Jury w składzie: Barbara Pińczyńska - artysta plastyk, malarka,
Krystyna Bodnar Miler - członek Klubu Pod Strofą, poetka i autorka wielu tomików poezji, Wiesław Popielak - założyciel Klubu Pod Strofą, poeta, przyznało następujące nagrody:
kategoria: klasy IV - V
I miejsce Oliwia Bugajczyk
II miejsce Błażej Kret
III miejsce Maria Michalczyk
Wysoki poziom prac, spowodował przyznanie trzech wyróżnień w tej kategorii wiekowej dla:
Dominika Maślankiewicza, Bartosza Cupiała oraz Niny Sygut.
kategoria: klasy VI-VIII
I miejsce Emilia Lipowicz
II miejsce Maja Cieślińska
III miejsce Oliwia Stasiura
Nagrody i dyplomy laureatom wręczały: Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju Anna Wągrowska - Kumor.
Nagrodzone prace wzbogacą wydany już niebawem tomik poezji członków Klubu Pod Strofą.
Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Poraju oraz Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku za udział w konkursie 😊👍📖🎨
🎉🎁🏆