Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
42-360 Poraj
28.12.2021Konkurs recytatorski
Poraj GBP

🏆📖16 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poraju, odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w ramach konkursu recytatorskiego "WRAŻLIWI NA POEZJĘ - konkurs recytatorski". Konkurs ogłoszony został w ramach projektu "Biblioteka łączy" Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, biorącej udział w programie "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Patronat honorowy objęła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak.
Celem konkursu była promocja poezji lokalnych poetów, czytelnictwa i biblioteki, rozwijanie zainteresowań i nawyków czytelniczych, rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży, jak również inspirowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z Gminy Poraj.
W konkursie udział wzięły 42 osoby.
Jury w składzie:
Sylwia Męcik - Instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie, Anna Zagroba - poetka, członek Klubu Pod Strofą, Olga Latosińska - bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju filia Żarki Letnisko, Wiesław Popielak - poeta, założyciel Klubu Pod Strofą, przyznało następujące nagrody:
I miejsce Zuzanna Szecówka
II miejsce Natalia Kopacz
III miejsce Nicola Matysik
Wysoki poziom prac spowodował przyznanie trzech wyróżnień: Antoninie Warwas, Laurze Zielińskiej, Szymonowi Dróżdż, a także specjalne wyróżnienie od autora, dla Nikodema Kapuściak.
Nagrody i dyplomy laureatom wręczały: Wójt Gmin Poraj Katarzyna Kaźmierczak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju Anna Wągrowska - Kumor.
Oprócz dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom konkursu Biblioteka przekazała nowo wydane tomiki poezji "Poezją malowane", które są efektem wspólnej pracy poetów naszego regionu, uczestników konkursu plastycznego i miłośników poezji, których połączyła GBP w Poraju.
Bardzo dziękujemy: Szkole Podstawowej w Poraju, Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku, Szkole Podstawowej w Choroniu, Szkole Podstawowej w Jastrzębiu oraz Szkole Podstawowej w Kuźnicy Starej za udział w konkursie😊👍🏆📕🥳💪👏🎉
Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Centrum Inicjatyw Lokalnych.