30.11.2021Wystawa fotograficzna

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rychtalu została uroczyście otwarta wystawa fotograficzna przedstawiająca różne zakątki naszej gminy. Wystawa była ostatnim etapem realizowanego przez bibliotekę projektu,,Książki czytamy i świat zwiedzamy''w ramach programu,,Partnerstwo dla książki''. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego i dzięki temu można było zorganizować trzy spotkania autorskie z podróżnikami: Jarosławem Kretem, Łukaszem Wierzbickim i Robertem Gondkiem. Uczestnicy projektu spotykali się również z regionalistą Maciejem Oscendą, który przekazał słuchaczom wiele ciekawych informacji na temat poszczególnych miejscowości naszej gminy.Podczas warsztatów plenerowych pod czujnym okiem Magdalena Maria Tomalik powstały zdjęcia najp­opul­arni­ejsz­ych miejsc naszej gminy. Autorami zdjęć są w większości uczniowie Szkoły Podstawowej w Rychtalu oraz kilkoro dorosłych mieszkańców. Te właśnie zdjęcia zaprezentowano dzisiaj na wystawie.Dodatkowo w ramach projektu zostały wydane pocztówki i zakładki do książek, które pełnią rolę promocyjną zarówno projektu jak i naszej miejscowości. Zapraszamy do oglądania wystawy i po bezpłatny odbiór pocztówek i zakładek.

w1.jpg w1
w4.jpg w4