20.01.2022RE_AKT - Paweł Wawrzyniak

Zapraszamy na ,,RE_AKT" - wystawę indywidualną prac Pawła Wawrzyniaka.

Wernisaż: 20.01.2022, godz. 18:00, WBPiCAK Poznań
Wystawa czynna: 20-01-18.02.2022
fb.me

„RE_AKT” to doświadczenie obrazu, procesu, chwili bez nadawania im jakiejkolwiek wartości, identyfikacji czasu i miejsca; spojrzenie na istotę obrazu takim, jakim jest, bez zbędnych treści. To również chęć zdystansowania się od obrazu, od fotografii rozumianej jako rejestracja tego, co było.

Obrazy powstają na granicy działania procesu fotograficznego, błędu, przypadku, eksperymentu i fizycznej destrukcji. Komunikują się z nami, wyznaczając własną narrację i poszukując swojego odbicia w naszej wrażliwości i pamięci.
Obrazy-dowody symulują to, czym fotografia była na samym początku, a czym już nie jest i (raczej) nigdy nie będzie.

W wielu projektach kierowałem moje działanie na tworzenie symulacji i odcisków rzeczywistości, jak w cyklu „Cyrkulacje”, czy na kreowanie nieistniejących miejsc i wspomnień, jak w „Dlaczego wybuchają wulkany”.

Ekspozycja składa się z kilku prac, powstałych w na przestrzeni mojej twórczości - jest to ich pierwsza wspólna prezentacja.