06.06.2014PROTOKÓŁ z posiedzenia Jury XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Jakubika

Logo portalu

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Jakubika o nagrodę Burmistrza Świecia zorganizowanego przez Towarzystwo MiłośnikówZiemi Świeckiej przy współudziale Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu.

Komisja w składzie:

Melitta Krzywańska – przewodnicząca
Hanna Brzoskowska – sekretarz
Jerzy Wera – członek
Marcin Warmke – członek

Po zapoznaniu się z wierszami autorów nadesłanymi na XXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Jakubika postanowiła przyznać: nagrodę główną w wysokości 500 zł autorowi wierszy opatrzonych godłem: „CHMIELOWA ZUPKA”, nagrodę za II miejsce w wysokości 300 zł. autorowi wierszy opatrzonych godłem: „ROLKA” i nagrodę za III miejsce w wysokości 200 zł. autorowi wierszy opatrzonych godłem „KENDZIA”. Wyróżnienie otrzymuje autor wierszy opatrzonych godłem: „CIS”.

Wyróżnienie specjalne, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu otrzymuje autor wierszy opatrzonych godłem „Sass”.

Po komisyjnym otwarciu kopert stwierdzono, że zdobywcą Nagrody Głównej jest Mirosław Puszczykowski z Mogilna. Nagrodę za II miejsce otrzymuje Piotr Fałczyński z miejscowości Ołobok. Nagroda za III miejsce trafi do rąk Wiktorii Kendra z Pruszcza Pomorskiego. Natomiast wyróżnienie otrzymują: Krzysztof Spych ze Świecia i Paulina Sass ze Świekatowa.
Na konkurs wpłynęły także wiersze uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czaplach, komisja postanowiła wyróżnić ich dyplomami.

Zgodnie z regulaminem Konkursu wręczenie nagród odbędzie się 7 czerwca 2014 roku na Zamku w Świeciu, podczas „Biesiady Literackiej”.