23.06.2014II Gminny Konkurs Recytatorski

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. M. Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski p.t. „POLSCY POECI DZIECIOM”. Patronat Honorowy objął wójt gminy Stanisław Łukaszczyk.
W tegorocznym finale, który odbył się 12 czerwca w sali Domu ludowego, wzięło udział 46 dzieci z 10 szkół podstawowych naszej gminy oraz z samorządowego przedszkola w Jurgowie . Po przywitaniu z-cy dyrektor Katarzyny Twardosz głos zabrał wójt, który swoim powitaniem dodał otuchy i wiary w swoje możliwości wszystkim uczestnikom. Zmierzyli się oni z dziełami polskich poetów takich jak np.:J. Brzechwa, J. Tuwim, M. Konopnicka, A. Fredro, L. J. Kern, A. Frączek i in..
Komisja Konkursowa w składzie: Jadwiga Bartosz, Alicja Wierzbanowska, Katarzyna Twardosz, Anna Sołtys oceniając opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację, estetykę mówienia, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny po podsumowaniu punktacji postanowiła przyznać dwie nagrody specjalne ufundowane przez wójta. W kategorii klas 0-I nagrodę otrzymał Franciszek Haładyna, w kat. klas II-III - Bartłomiej Pawlica. Pozostałe dzieci, które były doskonale przygotowane, zarówno pod względem pamięciowym, aktorskim jak i charakteryzacji otrzymały dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze.
Dziękuję naszym sponsorom, którymi są : wójt gminy Stanisław Łukaszczyk, Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem, spółdzielnia GS Bukowina Tatrzańska oraz BCK Dom Ludowy.
Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, rodzicom, bibliotekarzom za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie recytatorów oraz II gminnego konkursu recytatorskiego który, mamy nadzieję, zagościł już na dobre w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.

Z-ca Dyrektora GBP Katarzyna Twardosz

DSC_0034.jpg DSC_0034