20.05.2022Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej (21 maja)

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej, właściwie Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, to święto obchodzone 21 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 57/249 z 22 grudnia 2002 w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej uchwalonej na 31 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w dniu 2 listopada 2001 roku. Celem obchodów jest promocja kultury, różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego jako obszarów stanowiących platformę do skutecznego dialogu.

Powszechna Deklaracja o Różnorodności Kulturowej Polskiego Komitetu ds. UNESCO www.unesco.pl
Konwencja w sprawie ochrony i promowania różnorodności form wyrazu kulturowego www.unesco.pl

Zobacz publikacje w naszych zbiorach katalogi.pbp.poznan.pl
Więcej informacji na stronie www Biblioteki www.pbp.poznan.pl