02.06.2022XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM w Filiach

W dniu 01.06. z okazji przypadającego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz Dnia Dziecka wspólnie ze świetlicą młodzieżową w Choruli zorg­aniz­ował­yśmy­ wspólne czytanie bajek. Wraz z panią Kasią przeczytałyśmy dzieciom bajkę „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej oraz „Zosia Samosia” Juliana Tuwima. Dzieci chętnie wysłuchały bajeczek i opowiadały czego się z tych bajek dowiedziały.

30 maja bibliotekę odwiedzili uczniowie II klasy PSP w Kamieniu Śląskim. Bibliotekarka połączyła odwiedziny z trwającym XXI Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom i przeczytała dzieciom opowiadanie Jana Grabowskiego pt. ,,Czarna Owieczka’’. Tym samym połączyliśmy przyjemne z pożytecznym ponieważ to opowiadanie jest również lekturą, którą niebawem uczniowie będą omawiać. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów przeczytał fragment opowiadania pt,, Franklin chce mieć zwierzątko''.

3 czerwca w słoneczne przedpołudnie bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Kamieniu Śląskim. Odwiedziny połączono z trwającym jeszcze XXI Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom .Bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadania pt. "Marysia jedzie nad morze","Zezowaty”, "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest Lato". Na koniec wizyty przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę i podziękowały pani Irenie za czytanie.

20220602_122551.jpg 20220602_122551
jpg, 3.8 MiB, 4032x3024