10.06.2022FLORUM MOTUS

Wystawa malarstwa Magdaleny Synak-Lasmanowicz pt. "Florum Motus" w Galerii Filar Sztuki od 30 maja do końca czerwca.

FlorumMotus film.MOV

Magdalena Synak-Lasmanowicz - ur. 1997, elblążanka, wszechstronnie uzdolniona artystka. Swoją przygodę z artyzmem rozpoczęła w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, grając na wiolonczeli. Następnie jej serce skradły sztuki plastyczne, z naciskiem na rysunek i malarstwo, które wiele lat szlifowała w Miejskim Domu Kultury pod okiem cenionej opiekunki Katarzyny Smeji-Skulimowskiej. Od 2016 roku zamieszkuje w Warszawie, gdzie ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Architektura Wnętrz. Obecnie poszerza swoją wiedzę z zakresu historii sztuki na studiach magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej sztuce inspiruje się antykiem i szczególną uwagę przykłada do emocjogenności barw. Pasjonuje ją fotografia, botanika i brytyjska literatura idylliczna.
obraz 18 (50x70cm) mini.jpg

FlorumMotus film.MOV FlorumMotus film