Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka PWSZ w Elblągu
[awatar]
Elblag PWSZ-Biblioteka
34 766
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 556290531
Województwo: warmińsko-mazurskie
Adres: Aleja Grunwaldzka 137
82-300 Elbląg
E-mail: bu1@pwsz.elblag.pl

Biblioteka (BU1) przy Al. Grunwaldzkiej 137
poniedziałek, wtorek, czwartek 9.00-18.00
środa, piątek 8.00-16.00
sobota 9.00-14.00

Biblioteka (BU2) przy ul. Czerniakowskiej 22
poniedziałek - piątek 8.00-16.00
sobota nieczynne

Biblioteka gromadzi i opracowuje księgozbiór w nawiązaniu do bieżących potrzeb dydaktycznych uczelni. Biblioteka - BU1 (przy Al. Grunwaldzkiej 137) gromadzi literaturę dla kierunków prowadzonych przez Instytut Ekonomiczny, Informatyki Stosowanej i Politechniczny, Biblioteka - BU2 (przy ul. Czerniakowskiej 22) dla kierunków prowadzonych przez Instytut Pedagogiczno-Językowy. W czytelniach udostępniamy 86 tytułów gazet i czasopism drukowanych.
Zasoby Biblioteki liczą 74000 woluminów.

Od 2001 r. działa przy Bibliotece Galeria "Filar Sztuki" - miejsce spotkań ze sztuką i literaturą. Organizujemy tu wystawy malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii, spotkania z ludźmi nauki i kultury.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Chemia środowiska
    Naumczyk, Jeremi
    Brak ocen
  • Projekcje
    Śluz, Karolina
    Brak ocen
  • Scenariusze zajęć i zabaw
    Kozdroń, Agnieszka
    Brak ocen
  • Art in education and therapy
    Furmanowska, Mirosława
    Brak ocen
  • Infrastruktura transportu
    Wojewódzka-Król, Krystyna
    Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8

Galeria Filar Sztuki działająca przy Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza na wystawę prac (9 plakatów do dramatów) autorstwa Marty Tyszkowskiej zatytułowanej „Zaszaleć czy oszaleć”.

Marta Tyszkowska jest absolwentka Wydziału Grafiki, Pracownia Projektowania Plakatu, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na wystawie "Zaszaleć czy oszaleć" autorka prezentuje pracę dyplomową, którą obroniła w 2018 r. Składa się ona z cyklu plakatów opartych na literaturze nawiązującej do tematyki szaleństwa. Plakaty wykonane są w technice grafiki komputerowej, druk cyfrowy. We wstępie do pracy magisterskiej Marta Tyszkowska napisała:
"Wyobraziłam sobie, że Teatr Stary w Krakowie przygotowuje cykl sztuk teatralnych oscylujących wokół interesującego mnie tematu i postanowiłam przygotować plakaty dla tej sceny [...] Słowo zaszaleć zainspirowało mnie do doświadczeń. Podjęłam próbę stworzenia czegoś innego, przełamania się, rozbudowania nowych środków wyrazu. Udało mi się połączyć ekspresję malarską (to druga moja pasja) z fotografią i zaadaptować je do wymogów specyficznego języka plakatu opartego na skrócie myślowym i metaforze. Praca oprócz przyniesionej satysfakcji przeniosła mnie w ekscytujący świat nieznanych dotąd obszarów sztuki."
Powstały plakaty do dramatów "Wariat i zakonnica" oraz "Sonata Belzebuba" Stanisława Ignacego Witkiewicza, "Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco, "Pachnidło" Patrick'a Süskind, "Piana dni" Borisa Vian, "Oczyszczeni" Sary Kane, "Pianistki" Elfriede Jelinek, "Ptasiek" Williama Whartona.
Marta Tyszkowska jest elblążanką i ma nadzieję pogodzić swoje zawodowe pasje - plakat, grafikę projektową i malarstwo z zamieszkaniem w rodzinnym mieście.

Wystawa w Galerii Filar Sztuki będzie czynna do 20 kwietnia br.
Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki PWSZ w Elblągu,
Aleja Grunwaldzka 137.

Kolaże1 kwadrat.jpg Kolaże1 kwadrat
jpg, 290 KiB, 1024x1024
Komentarze (0)
Placówki
Elblag PWSZ-Biblioteka
Aleja Grunwaldzka 137
82-300 Elbląg

Biblioteka (BU1) przy Al. Grunwaldzkiej 137
poniedziałek, wtorek, czwartek 9.00-18.00
środa, piątek 8.00-16.00
sobota 9.00-14.00

Biblioteka (BU2) przy ul. Czerniakowskiej 22
sobota nieczynne

0
BU2
ul. Czerniakowska 22
82-300 Elbląg

BU2
sobota nieczynne

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo