15.06.2022Twórczość Marii Konopnickiej oczami dzieci

zdj. konkurs T.MKmm.jpg „Twórczość Marii Konopnickiej oczami dzieci” – pod tym hasłem Biblioteka Publiczna w Bralinie zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem było upowszechnianie wśród dzieci utworów Marii Konopnickiej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, jak i rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej młodych osób. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Władysława Blabusia oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Doceniono szczególnie te prace, które były pomysłowe, wykonane estetycznie i samodzielnie.

W pierwszej kategorii komisja przyznała I miejsce Adriannie Sobczyk oraz miejsce II ex aequo - Emilii Kancik i Martynie Lar. W drugiej kategorii wiekowej przyznano ex aequo dwa pierwsze miejsca. Zdobyły je Emilia Kłębek i Agata Nikodem. Drugie miejsce otrzymała Julia Albert. Nagrody książkowe, upominki oraz dyplomy uczestnikom konkursu wręczyła dyrektor biblioteki Ewa Jędrysiak. Prace uczestników konkursu można oglądać do końca czerwca w siedzibie Biblioteki Publicznej w Bralinie. Dziękujemy wszystkim laureatom i składamy gratulacje!

zdj. konkurs T.MKmm.jpg zdj. konkurs T.MKmm
zdj. konkurs T.MKm.jpg zdj. konkurs T.MKm