22.11.2012Gminny Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 20.11.2012 r. odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Waksmund, Ludźmierz, Obidowa, Ostrowsko, Dębno, Krempachy, Szlembark, Pyzówka, Rogoźnik, Klikuszowa Łopuszna, Krauszów, Nowa Biała, Morawczyna, Harklowa. Komisja przesłuchała 34 uczestników ze szkół podstawowych i 6 uczestników z gimnazjów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek. Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

Komisja wyłoniła laureatów :
Kategoria I - klasy I-III (szkoły podstawowej :
Mistrz czytania - Anna Kuraś z Waksmunda
Wyróżnienia - Amelia Gruszkiewicz z Waksmunda
Vanessa Guancioli z Klikuszowej

Kategoria II – klasy IV –VI :
Mistrz czytania – Monika Schab z Ludźmierza
Wyróżnienia – Aniela Szczęch z Krauszowa
Paweł Matuszek z Obidowej

Kategoria III (gimnazja)
Mistrz czytania –Mariola Dziedzic z Waksmunda
Wyróżnienia – Karolina Wróbel z Klikuszowej
Kacper Moś z Krempach

Gościem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania była Renata Klamerus, autorka jednej z książek obowiązujących w konkursie.  Przeprowadziła spotkanie autorskie dla uczestników.

Podczas spotkania zaprezentowała baśń Tami z krainy Pięknych Koni czytając jej fragmenty.

konkurs.jpg konkurs