17.07.2014Radio w bibliotece

Biblioteka w Dusznikach wygrała konkurs grantowy "Aktywna Biblioteka", zdobywając tym samym środki na realizację audycji radiowych, udostępnianych na stronie biblioteki: www.bpicak.pl

Projekt "Radio To MY!" skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej, która uczestniczy w warsztatach z dziennikarstwa radiowego, nagrywa audycje pod opieką Krzysztofa Sadowskiego - dziennikarza poznańskiej rozgłośni Radia Merkury. Niedawno grupa dusznickiej młodzieży zwiedzała wspomnianą wyżej rozgłośnię, a dwoje uczestników dopuszczonych zostało do anteny na żywo.

W ramach projektu biblioteka zdobyła: profesjonalny rejestrator dźwięku, mikrofon reporterski oraz program do obróbki dźwięku. Mając takie zaplecze, biblioteka uruchomiła nową usługę - nagrywania życzeń, które później będą publikowane na stronie www. biblioteki.

Konkurs "Aktywna Biblioteka" odbył się w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, który w Polsce jest wspierany przez Global Libraries, przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykńska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Duszniki BPG

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo