24.06.2022Konkurs Czytelniczy "Czy znasz te książki"

W dniu 27.05.2022 r. odbył się XIV Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”. Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Ludźmierz, Morawczyna, Nowa Biała, Rogoźnik, Waksmund.

Komisja w składzie: Emilia Nagórka -Łakomik , Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat – instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowy Targu, Renata Chryc – bibliotekarz filii Biblioteki Publicznej w Nowej Białej.

Komisja przesłuchała 14 uczestników ze szkół podstawowych.

Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek :

1. Ossendowski A.F. - „ Słoń Birara”,

2. Lindgren A.. – „Ronja, córka zbójnika”,

3. Czerwińska – Rydel A. – „Pięć skarbów pod wielkim śniegiem".

Oceniana była odpowiedź na trzy pytania oraz krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty.

Komisja przyznała:

I miejsce – Bieniek Natalia (Szkoła Podstawowa w Rogoźniku)
II miejsce – Panek Emilia (Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu)
III miejsce – Filas Amelia (Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu)

WYRÓŻNIENIA:

Kaczmarczyk Karol (Szkoła Podstawowa w Dursztynie)
Chmielak Zofia (Szkoła Podstawowa w Dursztynie)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy.