22.11.2012Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

30 października 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo. W spotkaniu z pisarzem, poetą i jednocześnie tłumaczem uczestniczyli uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Niechanowie.
Nasz gość, mieszkaniec Warszawy, ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Obecnie współpracuje z wydawnictwem Literatura i Skrzat.
Pan Beręsewicz podczas spotkania opowiadał o swojej twórczości przy pomocy zabawy. Przemek Dolata i Weronika Manc „popijając kawę" w przygotowanych przez gościa filiżankach brali czynny udział w rozmowie z pisarzem. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał. Autor zachęcał do czytania książek posługując się fragmentami swoich wierszy i opowiadań: „Lalki Dorotki", „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", „Tajemnica człowieka z blizną", „Opowiadania z uśmiechem". Autor słowników anglojęzycznych podjął również temat dotyczący tłumaczeń tekstów. Podał różnice między tłumaczeniem tradycyjnym a internetowym translatorem.
Biblioteka zorganizowała mały konkurs dla uczestników spotkania. Pani Dyrektor Małgorzata Trzaskowska zachęciła dzieci, by zajrzały na stronę internetową biblioteki a ściślej mówiąc na katalog on-line i sprawdziły jakie książki Pawła Beręsewicza posiada niechanowska biblioteka w swoim księgozbiorze. Laureatką ogłoszonego konkursu została Dominika Krzyżaniak, która otrzymała w nagrodę książkę naszego gościa.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Nikt jeszcze nie obserwuje komentarzy do tego ogłoszenia.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo