04.10.2012Wypożyczalnia komputerowa
17 września 2012 r. Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo uruchomiła wypożyczalnię komputerową.

Uruchomienie wypożyczalni możliwe było dopiero po przygotowaniu komputerowego katalogu. Proces katalogowania książek rozpoczął się w naszej bibliotece w październiku 2004 r., kiedy to został wdrożony system biblioteczny SOWA - pakiet SOWA1. W sierpniu br. biblioteka wdrożyła oprogramowanie zintegrowanego systemu zarządzania biblioteką SOWA2/MARC21, który oparty jest na formacie katalogowania MARC 21, zgodnym z adaptacjami przyjętymi przez duże biblioteki (Biblioteka Narodowa, konsorcjum NUKAT).