28.07.2022Jacek Bartosiak - Koniec końca historii

Wydawanie swoich publikacji z bloga czy artykułów czy esejów staje się nową praktyką na rynku. Tak postąpił też popularny geostrateg, Jacek Bartosiak. Jak wyglądają tego efekty? Możecie się przekonać w recenzji naszego pracownika.

Źródła:
pandunia.pl
anchor.fm
www.youtube.com
lubimyczytac.pl

img
img
Geopolityka jest dziedziną nauki zajmującą się badaniem wpływu czynników geograficznych, politycznych i ekonomicznych na relacje międzynarodowe i politykę zagraniczną państw. Historia myśli geopolitycznej sięga starożytności, kiedy to geografowie i historycy zaczęli zwracać uwagę na wpływ położenia geograficznego i warunków naturalnych na losy państw i narodów. Wśród ważnych postaci w dziejach geopolityki wymienia się takich myślicieli jak: Herodot, który w swoich dziełach opisywał wpływ geografii na historię starożytnej Grecji, Tukidydes, który analizował znaczenie położenia geograficznego w konfliktach między państwami, czy też Nikita Chruszczow, który wprowadził pojęcie "linii brzegowej" w rozumieniu wpływu granic na politykę zagraniczną. Obecnie geopolityka jest ważnym elementem analizy sytuacji międzynarodowej i wpływa na decyzje podejmowane przez rządy państw w zakresie polityki zagranicznej.
img
img
Obecnie rywalizacja amerykańsko-chińska ma bardzo duże znaczenie dla sytuacji międzynarodowej i wpływa na decyzje podejmowane przez rządy państw na całym świecie. Jest to konflikt między dwoma największymi mocarstwami świata, które rywalizują o wpływy i pozycję w wielu obszarach, w tym w dziedzinie gospodarki, technologii, handlu, militarnej i politycznej. Znaczenie tej rywalizacji wynika przede wszystkim z faktu, że jej wynik może mieć wpływ na cały system międzynarodowy i wyznaczać nowe trendy w polityce zagranicznej państw. Rywalizacja ta jest również ważna dla samej Europy, ponieważ wiele państw tego kontynentu jest zależnych od relacji zarówno z USA, jak i Chinami i musi dostosowywać swoją politykę do zmieniających się warunków międ­zyna­rodo­wych­.
img
img
Transkrypcja z języka mówionego na język pisany polega na przeniesieniu informacji zawartej w wypowiedzi ustnej na zapis w formie tekstu. Jest to proces skomplikowany, ponieważ wymaga dokładnego odtworzenia treści wypowiedzi, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów, takich jak intonacja, akcent, tempo mówienia czy nawet pauzy. Transkrypcja z języka mówionego na pisany jest często stosowana w naukach humanistycznych, w tym w językoznawstwie, socjologii czy też w psychologii, gdzie potrzebne są dokładne zapisy wypowiedzi. Wymaga ona dobrej znajomości języka i umiejętności precyzyjnego zapisywania treści.
img

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Likala

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo