25.08.2022Zakup nowości wydawniczych dla Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie jest beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa realizowanego za pośrednictwem „Zleceniodawcy” Biblioteki Narodowej w Warszawie.
W 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie na realizację zadania otrzymała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 12 000,00 zł.
Dzięki środkom finansowym pozyskanym z dotacji ministerialnej oraz środkom z wkładu własnego również w kwocie 12.000zł księgozbiór liskowskiej biblioteki w bieżącym roku powiększy się o kolejne, ciekawe pozycje książkowe.
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”

NPRCz 2.0