26.08.2014Warsztaty plastyczno - literackie z Piotrem Rychlem

12 marca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyły się warsztaty plastyczno - literackie z Piotrem Rychlem - wybitnym polskim grafikiem, ilustrującym książki dla dzieci i młodzieży. Piotr Rychel współpracował z lokalnym wydaniem Gazety Wyborczej, wydawnictwami literatury dzieciecej i edukacyjnymi. W latach 2004-2008 był redaktorem naczelnym dwutygodnika Miś. Jest również autorem ilustracji m.in. do książek Grzegorza Kasdepki.
Warsztaty odbyły się w formie wspólnej zabawy pn. "Zabawa ze smokiem", w których uczestniczyli uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej z Grębanina i Łęki Mroczeńskiej. Dzieci pod kierunkiem autora bawiły się w ilustratorów, tworzac przeróżne prace. Pan Piotr każdemu z uczestników, udzielał cenne wskazówki przy wykonywaniu poszczególnych zadań. Dzieci zainspirowane spotkaniem z ilustratorem pobudziły swoje kreatywne pomysły i na zwykłych papierowych kartkach wykonywały poszczególne ćwiczenia. Dzięki temu powstała wspólna praca - kolorowy smok. Kończąc warsztaty na specjalnie skonstruowanym ekranie, uczestnicy zajęć odgrywali krótkiie scenki teatralne, wykorzystując własnoręcznie wykonane prace. Podczas spotkania czytelnicy oprócz wspaniałej i twórczej zabawy mieli również okazję poznać warsztat pracy ilustratora książek, obejrzeć bardzo ciekawe ilustracje, a także poznać rozwijajacą kolorowankę pt. "O ja cię! Smok w krawacie", którą stworzył Piotr Rychel wraz z żoną Magdą Wosik.
Warsztaty odbyły się dzięki realizowanemu obecnie projektowi pn. Biblioteczny kącik malucha - cykl imprez kulturalnych dla najmłodszych" przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie, który jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.