Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
15 400
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 781 04 46
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.ug.gov.pl
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Latające anioły
  Steel, Danielle
  Ocena: 4.0, głosów: 1
 • Klub Jednorożców
  Snior, Suzy
  Brak ocen
 • Córeczki tatusia
  Steel, Danielle
  Brak ocen
 • W samym sercu morza
  Między Słowami
  Brak ocen
 • Dzielny Oczak. Cz. 6
  Chylińska, Agnieszka
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7

Biblioteka w Mroczeniu po raz kolejny włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. XV OTCD obchodzono w tym roku pod hasłem "Czytanie uskrzydla". W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu. Inauguracja akcji nastąpiła podczas Nocy Bibliotek dnia 3 czerwca, głośnym odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. W roli lektorów wystąpili: Bogumiła Lewnadowska-Siwek – Wójt Gminy Baranów, Barbara Niedźwiedzka – autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Andrzej Stodolski – sołtys Mroczenia.
Dzieci miały również okazje wysłuchać wierszy znanych i mniej znanych polskich pisarzy. Były też opowiadania i bajki oraz dużo śmiechu i radości. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem i rozbawieniem wysłuchały czytanych utworów. Na zakończenie wszystkich zgromadzonych gości zaproszono na słodki poczęstunek. Czas spędzony w bibliotece minął bardzo szybko i przedszkolaki wraz z otrzymanymi gadżetami związanymi z akcją głośnego czytania oraz kolorowymi balonikami wróciły do przedszkola.

Komentarze (0)

W dniu 2 czerwca br. Biblioteka w Mroczeniu gościła autora książek, redaktora i biografistę – Łukasza Wierzbickiego. Uczestnikami spotkania wspó­łorg­aniz­owan­ego wspólnie we współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu byli uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu. Pochodzący z Poznania pisarz i podróżnik zaprezentował swoje książki: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana” oraz najnowszą książkę pt. „Drzewo”.
Autor przedstawił również opracowaną przez siebie publikację ,,Rowerem i pieszo przez czarny ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936’’ Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem – 40 tys. kilometrów pieszo, rowerem, konno oraz czółnem.
Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. Swoje wystąpienie autor wzbogacił oryginalnymi fotografiami, materiałem dźwiękowym i filmowym. Jednak zasadnicza część spotkania dotyczyła fascynującej opowieści o poznańskim podróżniku.
Bohater spotkania z wielka pasją opowiadał o swojej fascynacji Kazimierzem Nowakiem i o jej pozytywnych konsekwencjach. O zbieraniu materiałów do ksiązki, przeszukiwaniu bibliotecznych archiwów w poszukiwaniu reportaży, zdjęć i listów oraz o szukaniu kontaktu z rodziną podróżnika i rodzinami osób które 80 lat temu pomogły Nowakowi podczas Afrykańskiej podróży. Opowiadał również o niedźwiedziu Wojtku, przyjacielu polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”.
Wykład wzbogacony był prezentacją multimedialną, która przeniosła uczestników na czarny ląd, ilustrowany archiwalnymi zdjęciami wykonanymi w latach 30. XX wieku i wzbogacony fragmentami listów Kazimierza Nowaka czytanymi przez lektora oraz archiwalnym zapisem wypowiedzi Ryszarda Kapuścińskiego.
Historia Kazimierza Nowaka, którą opowiedział Łukaszowi Wierzbickiemu jego dziadek zmieniła jego życie, a książka, która dzięki niemu powstała zmienia życie jej czytelników.
Temu niezwykłemu spotkaniu towarzyszyło motto ,, Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…’’ tymi słowami Łukasz Wierzbicki gorąco zachęcał do podróżowania, nie koniecznie na koniec świata, ale chociażby po bliskiej okolicy. Zachęcał do podróży, które można odbyć za pomocą książek - bo to właśnie dzięki książkom można dotrzeć w najdalsze zakątki Ziemi.

Komentarze (0)

6 maja Biblioteka Publiczna w Mroczeniu gościła aktorów krakowskiego Teatru Maska, którzy zaprezentowali baśniową opowieść o tym, jak wiele pożytku płynie z czytania książek. Spektakl pt. „Skradzione mądrości” obejrzały dzieci z Żłobka Gminnego i Publicznego Przedszkola Samorządowego „Barankowo”.
Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili przygody Skrzata, który tak uwielbia czytać, że niemal nie zauważał prawdziwego świata. Kiedy Sowa skradła cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym ,,symbolem mądrości”, Skrzat postanowił go odzyskać. Wyruszył na prawdziwą przygodę. Spektakl opowiadał o tym, jak niezwykły wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Bohaterowie ukazali, jak ważną rolę pełnią biblioteki, w których znajduje się dużo wspaniałych książek, które można wypożyczyć zupełnie za darmo. Mali widzowie bawili się świetnie, żywiołowo i spontanicznie uczestnicząc w przedstawieniu. Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością wielu baśni, a obejrzana sztuka uświadomiła im, że każda przeczytana książka jest prawdziwą i niezapomnianą przygodą. Widowisko przekazuje najmłodszym ważną naukę – że warto jest umieć czytać i robić użytek z tej umiejętności korzystając z biblioteki. Podczas wizyty przedszkolaki miały również okazję zwiedzić placówkę i z zaciekawieniem oglądały regały pełne książek. W podziękowaniu za spotkanie, dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę o książkach oraz wręczyły kwiaty. Na zakończenie otrzymały zakładki do książek i kolorowe baloniki. Zapraszamy do częstego odwiedzania naszych bibliotek, gdzie każdy czytelnik mały i duży znajdzie coś dla siebie.

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem
0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo