15.11.2022Zrealizowano zakup nowości wydawniczych dla Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie

W 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie na realizację zadania od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała środki finansowe w wysokości 12 000,00 zł i zakupiła 448 książek.
Otrzymany z Gminy Lisków wkład własny beneficjenta w kwocie 12.000zł umożliwił zakup 386 książek. Dzięki dofinansowaniu księgozbiór naszej książnicy wzbogacił się o kolejne tomy serii wydawniczych dla dzieci, dorosłych, literaturę obyczajową, sensacyjną, a także książki podróżnicze i historyczne, które cieszą się dużym zain­tere­sowa­niem­ wśród mieszkańców naszej gminy. Łącznie zakupiliśmy 834 pozycje książkowe, które są już opracowane i czekają na wypożyczanie przez Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie.
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”

NPRCz 2.0