23.01.2023KOLĘDY MIĘDZY KSIĄŻKAMI

Muzyka, śpiew od zawsze były, są i będą jednym z elementów celebracji ważnych wydarzeń. W okresie bożo­naro­dzen­iowy­m szczególnie chętnie śpiewamy i słuchamy wyjątkowych na tę okazję pieśni, jakimi są kolędy i pastorałki. Brzmią wyjątkowo na każdej scenie, dając wiele radości i wzruszeń, a tych nie zabrakło podczas reaktywowanego po okresie przebudowy biblioteki i pandemii corocznego wydarzenia, jakim są w naszej Bibliotece „Kolędy między książkami”. Wydarzenie zostało zainicjowane w 2013 roku i kontynuowane aż do 2018, kiedy rozpoczęła się przebudowa placówki.

W piątek 20 stycznia o godz. 17:30 w bibliotecznej Sali Spotkań rozbrzmiały kolędy w wykonaniu uczniów z bieckiego Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej. Osobliwą częścią uroczystości stało się wykonanie jednej z kolęd w języku włoskim, bowiem jedna z solistek ma italskie korzenie. Po koncercie, publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania. Wystarczyło zaledwie kilka pierwszych dźwięków bożo­naro­dzen­iowe­j melodii, by wprowadzić niepowtarzalną atmosferę, niosącą spokój, radość i poczucie bliskości.

Serdecznie dziękujemy uczniom ZSZ w Bieczu w osobach Vittorii Genovesi, Karola Piotrowskiego, Marcina Guzika, Andżeliki Dąbrowskiej, Dominika Bajorka i Adriana Rafalskiego za przepiękne wykonanie kolęd i oprawę muzyczną, jak również Paniom Marii Czech za przygotowanie literackiej części programu oraz Bożenie Dyląg za czuwanie nad stroną muzyczną występu.

Zapraszamy do fotorelacji: biblioteka.biecz.pl

wieczór kolęd.jpg ><