27.01.2023Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej

Radłowianom biogram o mnie dedykuję
Honorowy Obywatel Miasta Radłowa
Prof. Edward Mleczko

Specjalna dedykacja widnieje na kartach Encyklopedii Osobistości Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej, która dzięki staraniom prof. Edwarda Mleczki trafiła do zbiorów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie.

Wśród znajdujących się w niej sylwetek osób wyróżniających się na różnych płaszczyznach: m.in. sportu, nauki, polityki, kultury, samorządu itp. znajduje się jakże bogaty biogram prof. Edwarda Mleczki – radłowianina.

W roku 1849 pierwsza encyklopedia osobowości pod nazwą Who‘s Who poświęcona była brytyjskiej rodzinie królewskiej, arystokracji, politykom, rycerzom, oficerom.
W roku 1897 ukazało się pierwsze nowożytne dzieło kuzynów Black w Anglii. Już wtedy opublikowane zostały biografie osobistości z różnorodnych grup zawodowych.
Wydawnictwo Britishpedia, którego celem było stworzenie renomowanego leksykonu o ludziach sukcesu, spoglądając wstecz na ponad 170-letnią tradycję, zebrało biografie znanych i odnoszących sukcesy osobistości. W ten sposób w ręce czytelników został oddany niezwykle wartościowy dokument.

Zachęcamy do sięgania do tego luksusowego, wydanego w repr­ezen­tacy­jnej­ formie leksykonu biograficznego.

Fot. Anna M. Kędzior

Mleczko.jpg