21.04.2023Może by na Księżyc? Pomysły fantastyki nieco starszej.

obrazek

Ludzie ostatni raz lądowali na Księżycu ponad 50 lat temu. Potem, na prawie pół wieku, zainteresowanie podróżami pozaziemskimi zmalało. To sprawia, że powstałe kiedyś książki o lotach poza Ziemię nadal są fantastyką, która się nie zrealizowała. Świat poszedł inną drogą. Młodzieżowe powieści Jerzego Broszkiewicza z lat 1962-1970 są taką fantastyką. "Ci z Dziesiątego Tysiąca" i "Oko Centaura" traktują o podróżach międ­zygw­iezd­nych­. "Mój księżycowy Pech" natomiast to sf, która miała już, zaraz się zrealizować w postaci szkolnych wycieczek na Księżyc... Jak miałyby wyglądać? Można poczytać, zanim (znów wkrótce ;-) będą codziennością.

• Oko Centaura / Jerzy Broszkiewicz ; ilustrował Jan Młodożeniec. Nasza Księgarnia, 1964.
    Przy okazji: Ilustracje Jana Młodożeńca (1929-2000), czyli jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. www.olesno-bp.sowa.pl
  • Ci z dziesiątego tysiąca / Jerzy Broszkiewicz ; ilustrowała Elżbieta-Murawska.
    Wydanie piąte. - Nasza Księgarnia, 1973 www.olesno-bp.sowa.pl
  • Mój księżycowy pech / Jerzy Broszkiewicz ; ilustrował: Włodzimierz Terechowicz. - Nasza Księgarnia, 1970, 1975 www.olesno-bp.sowa.pl

Więcej bibliotecznych informacji:
bibl­iote­kaol­esno­.pl

Biblioteczny tydzień nie kończy się w piątek! W soboty od 8:00 do 13:00 zapraszamy do Wypożyczalni Głównej.Najbliższe biblioteczne soboty: 22 IV i 8 V 2023 r. W sobotę 29 IV (przed długim weekendem) biblioteka nieczynna.
W piątki Wypożyczalnia Główna jest czynna do 18:00, Filia dla Dzieci do 17:00. Zamówione książki z Filii dla Dzieci można odbierać w soboty Wypożyczalni Głównej!
obrazek
Więcej bibliotecznych informacji:
bibl­iote­kaol­esno­.pl (strona WWW i aktulaności))
w.bibliotece.pl (wiadomości)
w.bibliotece.pl (forum)