12.05.2023Kawaler Orderu Uśmiechu po raz trzeci w Liskowie !

Kawaler Orderu Uśmiechu po raz trzeci w Liskowie !
Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!" przyjechał do Liskowa znany pisarz książek dla dzieci i młodzieży Pan Grzegorz Kasdepke.
11 maja o godz. 11.15 w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie zebrali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciepielewie i ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Liskowie wraz nauczycielami: M. Buchnajzer, A. Miklas, K. Jeżyk, G. Gruszką, s. M. Albiniak.
Do obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej książnicy włączyli się: Zastępca Wójta Gminy Lisków Pani D. Sitko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Liskowie Pani M. Trzeciak oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie Pani E. Aleksander.
Spotkanie rozpoczęło się żywiołowo i dynamicznie, ponieważ od pierwszej minuty spotkania dzieci były gotowe do zadawania pytań, na które przyszedł czas później…
W czasie całego spotkania opowiadał o początkach swojego rzemiosła pisrskiego. Wspomniał, że debiutancką książką była „Kacepriada, za którą otrzymał Nagrodę im Kornela Makuszyńskiego, a „Bon czy ton” oraz „Co to znaczy ?” zostały uhonorowane nagrodą Edukacja XXI.
Pan Kasdepke opowiadał o długiej i niełatwej drodze pisania książek dla dzieci i młodzieży. Do tej pory na rynku wydawniczym ukazało się aż 80 pozycji.
Autor na wszystkie zadawane przez młodych ludzi pytania odpowiadał z niebywałą cierpliwością i humorem, zwracając się do nich Pan/Pani. Dziękujemy za takie wyróżnienie!
Lisków dziękuje Panu Grzegorzowi Kasdepke za przyjęcie zaproszenia do uświetnienia obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej książnicy.