17.05.2023Tata też czyta maluchom

"Zacznij pokazywać dziecku książki najpóźniej sześć miesięcy po narodzeniu."

obrazek

Zestaw książek dla maluchów można znaleźć w naszym katalogu: bit.ly

*Cytat i infografika: fragmenty książki "Supermoc książek" autorstwa Marii Deskur, Edyty Pilch i Joanny Rusinek. Cały e-book (pdf) do pobrania tutaj: fpc.org.pl

KSIĄŻKI DO PARY: Środziemie

Dla Tolkiena Śródziemie było częścią fantastycznego uniwersum, które należy wykreować w najdrobniejszym szczególe.
obrazek
- Natura Śródziemia : późne teksty na temat krain, mieszkańców i metafizyki Śródziemia / J. R. R. Tolkien ; pod redakcją Carla F. Hostettera ; przekład Ryszard "Galadhorn" Derdziński. (Nowa! 2023)
Klik: www.olesno-bp.sowa.pl
- Atlas Śródziemia / Karen W. Fonstad ; przekład Tadeusz Andrzej Olszański.
Klik: www.olesno-bp.sowa.pl

w.bibliotece.pl (forum)

Książki i świat za oknem: deszcz (czyli: kiedy pogoda jest niepogodą)

Thorgal.Saga

"Żegnaj, Aaricio" - pierwszy tom nowego cyklu już na półce z nowościami! "Thorgal.Saga" rozpoczyna się komiksem Robina Rechta. Klik: www.olesno-bp.sowa.pl

obrazek

Pierwszy komiks z Thorgalem - "Zdradzona czarodziejka" ukazał się w 1977 r. (w Polsce: 1988). Klik: www.olesno-bp.sowa.pl
Zwiastun tomu na YT: youtu.be

"Nawet u schyłku życia Thorgala nie przestają dręczyć zazdrośni bogowie. Przytłoczony bólem po śmierci ukochanej Aaricii, otrzymuje od swojego odwiecznego wroga, perfidnego demonicznego węża Nidhogga, propozycję skorzystania z mocy pierścienia Uroborosa. Jeśli włoży go na palec, będzie mógł powrócić do czasów dzieciństwa i znów zobaczyć umiłowaną żonę. Jest to pokusa, której nawet najs­zlac­hetn­iejs­zy bohater nie może się oprzeć... Dla Thorgala zaczyna się pełna pułapek przygoda, której stawką będzie nie tylko jego życie, ale także życie tych, których kocha."