31.07.2023Jak to działa? Kim oni byli? Dlaczego? Co to jest? Kiedy było? Gdzie jest?

Seria książek autorstwa Lesley Firth i Neila Ardley'a.

Co to jest - księga pytań i odpowiedzi - fot. Sowa

Lesley Firth i Neil Ardley to realne postacie, które związane są z tworzeniem książek dla dzieci.

Lesley Firth: Lesley Firth jest autorką serii książek dla dzieci, jak opisane wcześniej - "Ciekawe Światy z Lesley Firth" i "Księga Pytań i Odpowiedzi o Nas i Otaczającym Nas Świecie". Niestety, nie mam szczegółowych informacji na temat jej życia poza faktem, że jest znaną pisarką, której książki mają na celu edukację i rozwijanie ciekawości u najmłodszych czytelników.

Neil Ardley: Neil Ardley był brytyjskim autorem, kompozytorem i producentem, który specjalizował się w tworzeniu książek z zakresu nauki dla dzieci. Jego książki często zawierały ilustracje i diagramy, aby pomóc w zrozumieniu złożonych zagadnień naukowych. Ardley był zdolnym autorem, który przyczynił się do szerzenia wiedzy wśród młodszych czytelników na temat różnych dziedzin nauki.


Witaj w fascynującym świecie serii książek dla dzieci autorstwa Lesley Firth - "Księga Pytań i Odpowiedzi o Nas i Otaczającym Nas Świecie"! Ta wyjątkowa seria składa się z sześciu ciekawych tomów, które odkrywają różnorodne aspekty naszego globu, odpowiadając na pytania, które nurtują każdego młodego badacza.

"Co to jest?" - W tej książce dzieci dowiedzą się, czym są różne rzeczy i pojęcia, które spotykamy w naszym codziennym życiu. Od prostych pytań, takich jak "Co to jest chmura?" do bardziej skomplikowanych, jak "Co to jest DNA?", ta książka zabiera młodych czytelników na niesamowitą podróż po różnych dziedzinach wiedzy.

"Kiedy było?" - Ten tom przenosi dzieci w czasie, aby odkryć historię naszego świata. Od czasów preh­isto­rycz­nych­ po wydarzenia współczesne, książka przedstawia kluczowe momenty i postacie, które ukształtowały naszą współczesną cywilizację.

"Gdzie jest?" - W tym tomie młodzi odkrywcy podróżują po kontynentach, oceanach, górach, lasach i innych unikalnych miejscach na Ziemi. Dzieci poznają różnorodność krajobrazów, kultur i ekosystemów, które tworzą nasz niezwykły świat.

"Dlaczego?" - Ta książka zadaje najtrudniejsze pytania o przyczyny zjawisk i wydarzeń w naszym świecie. Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego trzęsienia ziemi się zdarzają? Dlaczego ludzie różnią się od siebie? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedzi.

"Kim oni byli?" - W tym tomie dzieci poznają sylwetki wybitnych postaci z historii i współczesności. Odkryją fascynujące biografie naukowców, artystów, badaczy, przywódców i innych inspirujących jednostek, które wpłynęły na naszą cywilizację.

"Jak to działa?" - Książka ta tłumaczy złożone procesy i mechanizmy, które działają w naszym świecie. Od prostych zasad fizycznych, jak prawa ruchu, do bardziej zaawansowanych technologii, ta księga dostarcza wiedzy o tym, jak działa nasza rzeczywistość.

Seria "Księga Pytań i Odpowiedzi o Nas i Otaczającym Nas Świecie" nie tylko rozwija ciekawość i wiedzę młodych czytelników, ale również stymuluje ich wyobraźnię i zachęca do odkrywania piękna i bogactwa naszego planety. Książki są wypełnione pięknymi ilustracjami, które jeszcze bardziej umożliwiają dzieciom wciągnięcie się w świat fascynujących odpowiedzi na pytania o naszą planetę i otaczający nas wszechświat. To idealne narzędzie do wspólnego czytania i poszukiwania odpowiedzi na pytania, które nurtują nas wszystkich.

Zapraszamy na niezapomnianą podróż po "Księdze Pytań i Odpowiedzi o Nas i Otaczającym Nas Świecie"! Przygotujcie się na niezwykłe odkrycia i nowe horyzonty wiedzy!

Dlaczego warto zainteresować dziecko książkami popularno-naukowymi?

Książki popularno-naukowe dla najmłodszych, czyli dla dzieci i młodzieży, stanowią niezwykle cenną część literatury dla dziecięcej. Te książki nie tylko bawią, ale także edukują, stymulują wyobraźnię i rozwijają ciekawość dzieci wobec świata nauki i odkryć. W połączeniu z kolorowymi ilustracjami i przystępnym językiem, te książki sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą.

Ważną cechą książek popularno-naukowych dla najmłodszych jest ich różnorodność. Dotyczą one różnych dziedzin nauki, takich jak astronomia, biologia, geografia, historia, fizyka, czy też ekologia. Każda z tych dziedzin pozwala młodym czytelnikom lepiej zrozumieć otaczający ich świat i zachęca do zadawania pytań oraz samodzielnego badania.

Książki popularno-naukowe dla dzieci są napisane z myślą o odpowiednim wieku czytelnika, aby treści były łatwo zrozumiałe i interesujące. Autorzy tych książek potrafią wykorzystać różnorodne formy i style literackie, takie jak opowieści, quizy, eksperymenty czy zagadki, by uczynić naukę angażującą i interaktywną.

Dzięki takim książkom, dzieci mogą dowiedzieć się wielu interesujących faktów, zrozumieć złożone koncepcje naukowe oraz poznać inspirujących naukowców i odkrywców. Dodatkowo, książki te mogą być doskonałą okazją do spędzania czasu z rodziną, ponieważ rodzice mogą czytać je razem ze swoimi dziećmi i wspólnie odkrywać fascynujący świat nauki.

Popularno-naukowe książki dla dzieci i młodzieży nie tylko rozwijają zainteresowania naukowe u najmłodszych, ale także wpływają na rozwój ich myślenia krytycznego, zdolności do rozwiązywania problemów i zrozumienia złożonych zjawisk. To z kolei może zachęcić niektóre dzieci do wyboru ścieżki kariery naukowej lub badawczej w przyszłości.

Wydawnictwa na całym świecie zdają sobie sprawę z wartości i znaczenia tych książek, dlatego też stale powstają nowe tytuły, które przyciągają uwagę najmłodszych czytelników. Książki popularno-naukowe dla dzieci i młodzieży stanowią więc niezwykle ważny element edukacji, inspirując młodych umysłów do odkrywania, badania i zdobywania wiedzy o otaczającym ich świecie.

Recenzja książek dostępna na:
https://pandunia.pl/co-to-jest-kiedy-bylo-gdzie-jest-kim-oni-byli-dlaczego-jak-to-dziala-recenzja-ksiazek-lesley-firth/
https://www.youtube.com/watch?v=HcaTocmr6og

Lesley Firth, Neil Ardley - Gdzie jest?
Lesley Firth, Neil Ardley - Gdzie jest?

Lesley Firth, Neil Ardley - Kiedy było?
Lesley Firth, Neil Ardley - Kiedy było?

Lesley Firth, Neil Ardley - Dlaczego?
Lesley Firth, Neil Ardley - Dlaczego?

Lesley Firth, Neil Ardley - Kim oni byli?
Lesley Firth, Neil Ardley - Kim oni byli?

Lesley Firth, Neil Ardley - Jak to działa?
Lesley Firth, Neil Ardley - Jak to działa?


Przy okazji zapytam - czy znacie jakieś inne książki w tej serii poza tymi wymienionymi tutaj? (co to jest, dlaczego, kim oni byli, jak to działa, gdzie jest i kiedy było)


Kilka dodatkowych uwag o książce:
- takie książki warto wznawiać
- szybka, krótka forma
- dużo, bardzo dużo obrazków
- mimo, że ksiązka dla dzieci to nie ucieka od trudnych tematów i fachowego słownictwa
- fajnie zgrupowane w bloki tematyczne
- dobry pomysł z pierwszym, pogrubionym akapitem, który w 2-3 zdania odpowiada na zadane pytanie
- w sumie grubo ponad 1000 poruszonych zagadnień w całej serii
- dzięki tej książce dzieci będą naprawdę mądrzejsze

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Likala

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo