01.08.2023Powstanie z okna biblioteki

Powstanie warszawskie widziane z okna biblioteki, przez ludzi, którzy postanawiają nie rozmawiać na tematy przygnębiające – w książce Władysława Zambrzyckiego „Kwatera bożych pomyleńców”.

„[…] do pokoju weszła pani Sokołowska i położyła na stole gazetę. Co za niespodzianka! Mały, kieszonkowy biuletyn stał się teraz prawdziwą dużą gazetą.”
Od autora: Stateczni panowie spędzają sierpień i wrzesień 1944 roku w pokoju przy wypożyczalni książek. Dla zabicia czasu gawędzą, toczą spory, doznają wzruszeń, usiłują te wzruszenia zataić i broniąc się przed otępieniem, często żartują (ludzie starsi też gadają głupstwa, zwłaszcza kiedy są pewni, że ich młodzi nie słyszą).”

Klik: bit.ly

Więcej bibliotecznych informacji:
bibl­iote­kaol­esno­.pl (godziny otwarcia bibliotek)
bibl­iote­kaol­esno­.pl (strona WWW i aktualności))
w.bibliotece.pl (wiadomości)
w.bibliotece.pl (forum)

Do czytania latem - nie tyko powieści
Do czytania latem – nie tylko powieści. Tym razem proponujemy książki o polskich aktorach, ciekawe podwójnie, bo to ciekawe opowieści o ciekawych ludziach (w tym – a jednak! – również jedna powieść).
Te i inne propozycje w Wypożyczalni Głównej, która czynna jest do godz. 18:00.

Klik: bibl­iote­kaol­esno­.pl