28.10.2014GŁOŚNE CZYTANIE W BIBLIOTECE

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec rozpoczęła realizację zajęć literackich pod hasłem „Głośne czytanie na bibliotecznym dywanie”. Są to cykliczne spotkania, organizowane dla dzieci raz na miesiąc, podczas których bibliotekarz oraz zaproszeni goście z terenu naszej gminy czytają młodym słuchaczom bajki, baśnie, legendy, wiersze, opowiastki.
27 pażdziernika 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie, w którym brała udział klasa druga Szkoły Podstawowej w Grodźcu. Jedno z opowiadań Anny Onichimowskiej „Najwyższa góra świata” przeczytała pani kierownik biblioteki Katarzyna Gromala,. Ponadto zaprezentowała książkę z serii Głosy przyrody –„Dinozaury”. Po otwarciu książki dzieci miały niepowtarzalną okazję usłyszeć dźwięki z ery dinozaurów. Drugoklasiści słuchali z wielkim skupieniem i zaciekawieniem. Odbywające się w bardzo miłej atmosferze spotkanie, było niezwykle ciekawe i pouczające dla dzieci.
Zorganizowana akcja głośnego czytania w bibliotece ma na celu promocję zakupionych książek przez BPG dla Szkoły Podstawowej w Grodźcu w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych- Priorytet 2”.

IMG_1526.jpg IMG_1526
jpg, 3.2 MiB, 4320x3240