Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie
2023-9-26
20.09.2023Spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską
Złotów MBP

Serdecznie zapraszamy 2️⃣6️⃣ września na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską autorką biografii Olgi Kory Jackowskiej "Kora. Się żyje".
Na spotkaniu będzie można zakupić egzemplarz książki.📚🤓

"W swojej książce nie mówię czytelnikowi, co ma myśleć o Korze. Ja Korę pokazuję".
Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia.
Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie.
Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.
Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niep­ubli­kowa­nego­ archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.
Katarzyna Kubisiowska - dziennikarka, pisarka i działaczka. Autorka kilku książek, m.in. biografii Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej i Jerzego Vetulaniego oraz wywiadu rzeki z Wojciechem Mannem.
/info. od wydawcy/
Spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską .png