Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie
25.10.2023Spotkanie autorskie z Joanną Jax
Nowy Targ GBP

Biblioteka miejscem spotkań literackich

Spotkanie z Joanną Jax to ciekawa lekcja historii. Pisarka barwnie opowiada o minionych czasach, zwłaszcza o XX wieku i latach terroru stalinowskiego, o początkach swojej przygody z pisaniem, skąd czerpie inspiracje, na kim wzorowani są jej bohaterowie oraz dlaczego pisze pod pseudonimem. Zna wiele ciekawostek, którymi chętnie dzieli się z czytelnikami podczas spotkań autorskich oraz na kartach swoich książek. Jej powieści obyczajowe z historią w tle cieszą się ogromną popularnością. Debiutowała w 2014 roku książką "Dziedzictwo von Becków". W następnym roku podczas Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach jej książka zajęła 5. miejsce (wśród 157 tytułów) i znalazła się w finale jako najbardziej wzruszająca powieść roku 2014. Sławę przyniosły jej między innymi takie książki, jak "Długa droga do domu", cykle „Zemsta i przebaczenie”, „Zanim nadejdzie jutro”, „Prawda zapisana w popiołach”, „Duchy minionych lat” czy Saga Wołyńska. Wkrótce odbędzie się premiera jej 40 książki. Będzie to zakończenie Sagi Wołyńskiej. Pisarka mówiła też o planach na przyszły rok. Zapowiedziała kolejne nowości spod jej pióra.

Wydarzenie cieszyło się dużym zain­tere­sowa­niem­ ze strony czytelników, co czyni bibliotekę ciekawym miejscem spotkań.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Jax oraz wszystkim uczestnikom za przybycie

biblioteka-miejscem-spotkan-literackich-3a3.jpg