26.10.2023Tworzenie łapaczy snów w Noc Bibliotek

13 października Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek pod hasłem: „Absurd nie czytać”. W tegorocznej edycji, w bibliotece odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci. Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli i wysłuchali teatrzyk kamishibai pt. „O orle, który myślał, że jest kogutem” oraz zgłębiły tajniki tworzenia łapaczy snów. Spotkanie przeprowadziła autorka i ilustratorka - Urszula Ziober.

Na początku zajęć, dzieci dowiedziały się czym jest kamishibai, jaka jest jego historia i poznały japońskie zaklęcie, którego musiały użyć aby rozpocząć spektakl. Wszyscy z ciekawością wsłuchiwali się w indiańską legendę, do której tekst i ilustracje wykonała sama prowadząca zajęcia. Następnie mali artyści zabrali się za tworzenie oryginalnych i kolorowych łapaczy snów. Użyli do tego kolorowych ozdób, koralików, sznurków, piórek i wstążek. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i starannością, tworząc, własnoręczne dzieła. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania, prace wyszły piękne.

2a.jpg 2a
jpg, 5.6 MiB, 5184x3456