31.10.2023Wielka Liga Czytelników

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników 2023/2024. Konkurs czytelniczy skierowany jest do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych i organizowany w trzech kategoriach: klasy 1–3, klasy 4–6, klasy 7–8
Konkurs przebiega w trzech etapach:
Etap pierwszy (szkolny/biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.
Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.
Etap trzeci (ogólnopolski) – test drużynowy online (finał).
Do realizacji konkursu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe oraz biblioteki publiczne z całej Polski, z województw, w których działają Koordynatorzy Wojewódzcy i z powiatów, w których działają Koordynatorzy Powiatowi. Biblioteki publiczne mogą zgłosić do konkursu dowolną liczbę swoich filii.
Zgłoszenia przyjmowane są od 23 października 2023 r. do 30 listopada 2023 roku.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu przyjmuje zgłoszenia Koordynatorów Powiatowych konkursu.

wielka liga czyt.jpg

wielka liga czyt.jpg wielka liga czyt