Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem - Mediateka Stacja Kultura Zakopane
ul. Chramcówki 35A
34-500 Zakopane
2024-2-23
16.02.2024Spotkanie Autorskie z Bogusławem Ziębą
Zakopane MBP

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Wydawnictwo Astraia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zapraszają 23 lutego na spotkanie z Bogusławem Ziębą, autorem książki "Pogniywany Nepomuk".

"Pogniywany Nepomuk" to szeroko rozpięta, barwna powieść, będąca pokłosiem zainteresowań autora historią Podhala, a w szczególności okolic, które zna od dzieciństwa i nadal regularnie przemierza. Jej fabuła nawiązuje do dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu kilkudziesięciu lat XIX w. w Czarnym Dunajcu, Chochołowie, Poroninie, Dzianiszu, Witowie, Nowym Targu, a nawet w Nowym Sączu i Tarnowie. W tym czasie miał miejsce długoletni spór o dobra czar­nodu­naje­ckie­, Porusyństwo z 1846 r., a szczególnie, mające miejsce w Chochołowie, dramatyczne wypadki, które opisywał już Kazimierz Przerwa-Tetmajer w swoim dziele "Na skalnym Podhalu".

Spotkanie będzie nie tylko promocją książki, ale także symbolicznym powrotem do podhalańskiej historii Powstania Chochołowskiego w kolejną rocznicę jego wybuchu.

Początek spotkania o godzinie 17:00, 23 luty /piątek/.

Serdecznie zapraszamy do Mediateki Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35a.

Wstęp wolny.

Plakat z ramką do druku (2).png Plakat z ramką do druku (2)
png, 2.0 MiB, 1417x2000