26.03.2024Gminny Konkurs Recytatorski

W dniu 26 marca 2024 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gogolina w kategoriach: Przedszkola i Klasy I – III.
Do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim zostały zaproszone szkoły i przedszkola Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów recytatorskich i ich prezentacja była w tym roku bardzo wysoka.

Cieszymy się bardzo, że Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tych 2 kategoriach udział wzięło ponad 40 dzieci.
Za to serdecznie Wam dziękujemy i cieszymy się, że jak zawsze byliście z nami.
Uczestnicy recytowali w następujących kategoriach:
1. Przedszkola
2. Klasy I – III
Jury w składzie:
1. p. Kamilla Wójt – przewodnicząca
2. p. Danuta Wojtyra – członek
3. p. Renata Fikus – członek
przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
1. Kategoria - Przedszkola:
Jury jednogłośnie zdecydowało, aby wszystkim przedszkolakom przyznać I miejsce, gdyż prezentacje były wspaniałe, a mali recytatorzy wyśmienicie się zaprezentowali.
I Nagrodę w tej kategorii zdobyli:
1. Alicja Adamek – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
2. Zuzanna Tietz – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
3. Tomasz Blachowski – Publiczne Przedszkole Nr 1 - Oddział w Górażdżach
4. Blanka Zaworka – Publiczne Przedszkole Nr 1 - Oddział w Górażdżach
5. Szymon Kołodziejczyk – Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim
6. Jan Sperlich – Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim
7. Szymon Rekowski - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie – Filia w Zakrzowie
8. Klara Jonderko - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
9. Maja Bieniek - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
10. Katarzyna Matuszek - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
11. Selina Polewka - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
12. Martyna Pinkawa - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
13. Bruno Bit - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
14. Antonina Stachyra - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
15. Hanna Janik - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
16. Amelia Reimann - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
17. Antoni Prokopowicz - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
18. Zofia Skałecka - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
19. Martyna Szampera – Stowarzyszeniowe Publiczne Przedszkole "W Ogrodzie" w Kamionku

1. Kategoria - Klasy I – III:
    W tej kategorii, w Konkursie udział wzięli uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Gogolin, poziom był w tym roku bardzo wyrównany i wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy za wspaniałą recytację wiersza.
    Awans do reprezentowania Gminy Gogolin w 69 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim otrzymał Daniel Dończyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina i weźmie on udział w Konkursie w kategorii klas I – III, w Strzelcach Opolskich w dniu 18 kwietna 2024r.

centrum-kultury.eu

Nagrody za wspaniałą recytację wiersza otrzymali:
• Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gogolina: Zofia Ogórczak, Malwina Schynol, Nadia Malkusz, Sonia Orszulak,Halina Reszczyńska, Artur Nowak,
• Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina: Tomasz Trzerwa, Karol Pastrykiewicz, Roman Kliś, Kacper Kluge, Daniel Dończyk, Anna Gogolok
• Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni: Alicja Konieczna, Michał Reinert, Nela Brzóska,
• Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim: Hanna Sekuła, Jan Praszmo
• Ze Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Górażdżach: Róża Bieganowska, Katarzyna Popiela, Kornelia Szukała
Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym w Gminnym Konkursie Recytatorskim gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższych szczeblach.
Jurorom dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, za obiektywną ocenę wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Podziękowania kierujemy również do rodziców, za pomoc w dowozie dzieci na konkurs oraz dopingowaniu ich na widowni.
Nagrody książkowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie.

Galeria zdjęć: www.biblioteka-gogolin.pl