27.03.2024Gminny Konkurs Recytatorski

W dniu 27 marca 2024 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gogolina w kategoriach: Klasy IV – VI I VII - VIII.
Do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim zostały zaproszone szkoły podstawowe Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów recytatorskich i ich prezentacja była w tym roku bardzo wysoka.

Cieszymy się bardzo, że Konkurs cieszy się dużym zain­tere­sowa­niem­. W tych 2 kategoriach udział wzięło ponad 22 dzieci.
Za to serdecznie Wam dziękujemy i cieszymy się, że jak zawsze byliście z nami.
Uczestnicy recytowali w następujących kategoriach:
1. Klasy IV-VI
2. Klasy VII – VIII
Jury w składzie:
1. p. Kamilla Wójt – przewodnicząca
2. p. Danuta Wojtyra – członek
3. p. Renata Fikus – członek

1. Klasy IV – VI

I miejsce – Tomasz Gebauer – PSP Kamień Śląski i awans do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – etap rejonowy

I miejsce – Anna Mulorz – PSP Nr 3 w Gogolinie i awans do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – etap rejonowy

II miejsce – Julia Blaut – PSP w Malni
II miejsce – Martyna Tworkowska – PSP Nr 3 w Gogolinie

III miejsce – Wiktoria Wieja – PSP Nr 3 w Gogolinie
III miejsce – Liwia Gomoła – PSP Nr 3 w Gogolinie

1. Klasy VII – VIII

– I miejsce - Emilia Mulorz – PSP Nr 3 w Gogolinie i awans do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – etap rejonowy
– I miejsce - Magdalena Bęben – PSP Nr 2 w Gogolinie i awans do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – etap rejonowy

Osoby, które otrzymały Awans do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentowały Gminę Gogolin w Strzelcach Opolskich w dniu 18 kwietna 2024r. Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym w Gminnym Konkursie Recytatorskim gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższych szczeblach.
Jurorom dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, za obiektywną ocenę wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Podziękowania kierujemy również do rodziców, za pomoc w dowozie dzieci na konkurs oraz dopingowaniu ich na widowni.
Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Gogolinie.
www.biblioteka-gogolin.pl