09.12.2014Deskryptory Biblioteki Narodowej

3 grudnia 2014 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyło się spotkanie z prze­dsta­wici­elam­i producentów i użytkowników oprogramowania bibliotecznego w Polsce, poświęcone koncepcji nowego narzędzia opracowania rzeczowego dokumentów (Deskryptory BN), którego celem jest wyszukiwanie fasetowe w katalogach bibliotecznych. Prace nad przygotowaniem deskryptorów zaprezentował zespół pracowników Biblioteki Narodowej, w skład którego wchodzą przedstawiciele Pracowni Deskryptorów Instytutu Bibl­iogr­afic­zneg­o oraz bibliotekarz systemowy. Spotkaniu przewodniczył dyrektor Tomasz Makowski oraz zastępca dyrektora ds. rozwoju Mikołaj Baliszewski.
deskryptory_ipub.jpg
Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl