Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
konsorcjum.sowa

Jesteśmy stowarzyszeniem użytkowników systemów SOWA. Staramy się wspierać bibliotekarzy w codziennej pracy z systemem bibliotecznym i nie tylko.

KONSORCJUM BIBLIOTEK - UŻYTKOWNIKÓW ZINTEGROWANYCH SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA BIBLIOTEKĄ SOWA1 lub SOWA2/MARC21

www.konsorcjum.sowwwa.pl

Ekspozycja

W 2019 roku zrealizowaliśmy ponad 50 spec­jali­styc­znyc­h szkoleń dla bibliotekarzy, w których wzięło udział ok. 1500 bibliotekarzy. Spotkania odbyły się niemal we wszystkich województwach.

szkolenia_2019.jpg

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

szkolenia_2019.jpg szkolenia_2019
jpg, 463 KiB, 938x499
Komentarze (0)

System biblioteczny SowaSQL wkracza w 2020 rok z udogodnieniami opracowanymi dla użytkowników katalogów internetowych. Wśród nich są funkcjonalności oparte na algorytmach wyko­rzys­tywa­nych­ w sztucznej inteligencji oraz uproszczenie dostępu do cykli wydawniczych.

Wyszukiwarka OPAC systemu SowaSQL Premium wyposażona w algorytmy usprawniające wyszukiwanie informacji, została wzbogacona w mechanizmy kontekstowego sprawdzania i korekty pisowni. Oznacza to, że katalog WWW wskaże błędnie wprowadzone wyrazy i zasugeruje ich korektę. Niemożliwe? Wcale nie.

Dotychczasowe kwerendy w OPAC analizował specjalny mechanizm sugestii, który podpowiadał uzupełnienia poszczególnych słów. Zdarzało się, że użytkownik niepoprawnie wpisał tekst do OPAC i „podpowiedzi” mogły zawieźć. Od teraz, dzięki ulepszeniu algorytmów w OPAC SowaSQL Premium, system biblioteczny sprawdza, czy wpisywane zapytanie jest poprawne językowo.
algorytm_2019c.png

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

algorytm_2019c.png algorytm_2019c
png, 236 KiB, 640x314
Komentarze (0)

Katalogi internetowe bibliotek wyko­rzys­tują­cych­ system biblioteczny SowaSQL Standard zostały wzbogacone o wybrane funkcjonalności systemu SowaSQL Premium. Są to: unowocześnienie strony głównej OPAC dzięki prezentacji najczęściej wypożyczanych książek w bibliotece, uruchomienie dynamicznych podpowiedzi w wyszukiwaniu zaawansowanym (auto­uzup­ełni­anie­ list rozwijanych) oraz zupełne novum - modernizacja okna przeglądania indeksów.

sql_stan_2.jpg

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

sql_stan_2.jpg sql_stan_2
jpg, 69 KiB, 496x268
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
35
Mrągowo BM
Piła PBP
bej
LustroBiblioteki
Krakowianka
Łowicz MBP
Opole MBP
Dąbrowa Chełmińska GBP
parysy
Olesno OBP
Lubliniec MPBP
Kłomnice GBP
toya1a
Poznań WBPiCAK

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo