29.04.2024Ściśle tajne - hasło CZYTAM

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie informuje, że przystąpiło do realizacji projektu „Ściśle tajne-hasło CZYTAM” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt ma na celu pobudzenie aktywności czytelniczej oraz pozyskanie nowych czytelników pośród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Ponadto promuje bibliotekę jako miejsce otwarte i przyjazne dla dzieci i młodzieży oraz popularyzuje lokalną historię i źródło wiedzy o niej jakim jest Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Malanów.

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów klas IV-VI. W szkołach podstawowych w Dziadowicach, Malanowie i Miłaczewie odbyły się spotkania promujące projekt, na które zaproszeni zostali wszyscy adresaci tego wydarzenia. Chętni otrzymali Legitymację Detektywa Bibliotecznego oraz wzięli udział w projekcji filmiku promującego wydarzenie.

Zadaniem uczestników projektu będzie zbieranie pieczątek za wypożyczenia książek. Ponadto do wykonania będą trzy misje specjalne:

Udział w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke
Udział w konkursie plastycznym „Okładka mojej ulubionej książki”
Udział w konkursie na hasło reklamujące malanowską bibliotekę

Za wypożyczenia i wykonanie misji specjalnych biblioteczni detektywi otrzymują pieczątki – im więcej pieczątek tym większa szansa na otrzymanie nagrody. Nagroda główna to udział w dete­ktyw­isty­czne­j grze terenowej prowadzonej przez Krzysztofa Petka. 25 czerwca 2024 r. po malanowskich zakamarkach buszować będzie 30 bibliotecznych detektywów – laureatów projektu. Ich zadaniem będzie rozwikłanie zagadek związanych z lokalną historią i odnalezienie ukrytego skarbu. Pomocne w tym będzie Cyfrowe Archiwum Gminy Malanów. Projekt już wystartował. Zbieranie pieczątek potrwa do 14.06.2024 r.

scisle tajne - haslo CZYTAM plakat.jpg

scisle tajne - haslo CZYTAM plakat.jpg scisle tajne - haslo CZYTAM plakat