16.05.2024MAGICZNY ŚWIAT BAJEK - TYDZIEŃ BIBLIOTEK

14 maja z okazji Tygodnia Bibliotek odbyły się kolejne warsztaty z przedszkolakami w ramach naszego cyklu "Magiczny Świat Bajek". Na początku dzieci zapoznały się z książką Ingi Moore pt. „Łoś i biblioteka na kółkach", która świetnie wpisała się w tematykę obchodzonego przez nas święta. To wspaniała historia Łosia, który rozpowszechnił czytelnictwo wśród przyjaciół i sprawił, że pokochali książki. Nauczył leśne zwierzęta czytać i stworzył jedyną w swoim rodzaju bibliotekę na kółkach! Jak mówi pewne przysłowie: „Chcieć znaczy móc". Dzieci zainspirowane historią o Łosiu zaprojektowały własną mobilną bibliotekę, która być może zainspiruje jakiegoś twórcę, tak jak nas zainspirowała ta niezwykła opowieść.
4 magiczny.jpg
3 magiczny.jpg