07.06.2024Wystawa malarstwa Jerzego Klimowicza w Bibliotece PANS w Chełmie

Klimowicz 2024 plakat mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można oglądać od 6 czerwca 2024 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia.
Prezentowana wystawa to artystyczna podróż przez cztery pory roku, widziana oczami utalentowanego malarza. Prace te ukazują piękno natury w jej różnych odsłonach – od wiosennego rozkwitu, przez letnie słońce, jesienne barwy, aż po zimową ciszę. Każdy obraz jest wyrazem unikalnej interpretacji i emocji, jakie towarzyszą zmieniającym się porom roku.
Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych zamiłowany plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka prac to pejzaże, martwa natura, konie, kwiaty. Od 2010 r. członek Stowarzyszenia Twórczego PASJA w Chełmie. Jego twórczość charakteryzuje się wyjątkową dbałością o detal, subtelną grą światła i cienia oraz głęboką wrażliwością na piękno otaczającego świata.


Klimowicz 2024 plakat mały.jpg Klimowicz 2024 plakat mały
jpg, 106 KiB, 707x1000
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Chełm PANS

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo