09.09.2024XIII Edycja Narodowego Czytania – “Kordian” Juliusza Słowackiego

mm.jpg "Kordian” Juliusza Słowackiego był lekturą XIII odsłony Narodowego Czytania, które odbyło się 6 września br. w Klubie Senior+ w Bralinie. Głównym celem tego wydarzenia było przede wszystkim promowanie czytelnictwa oraz popularyzacja najw­ybit­niej­szyc­h dzieł literatury polskiej. Aleksandra Jokiel - aktywna animatorka życia kulturalnego w naszym regionie przybliżyła postać narodowego wieszcza. Do akcji wspólnego czytania włączyli się: wójt gminy Bralin - Karol Wanzek, Regina Marczak - radna powiatu kępińskiego oraz Ewelina Pieles – sekretarz gminy Bralin. Fragmenty lektury odczytali również przedstawiciele Klubu Senior + w Bralinie: Joanna Kucharska, Krystyna Hołoś, Alicja Betscher, Jolanta Brąś oraz Marian Kucharzak. Na zakończenie spotkania Wójt wręczył podziękowania lektorom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pięknie wydany egzemplarz „Kordiana” z okolicznościową pieczątką „Narodowego Czytania”. Każdy, kto przyniósł swój własny egzemplarz „Kordiana” mógł otrzymać pamiątkową pieczęć z wydarzenia. W Bibliotece Publicznej w Bralinie mieszkańcy gminy mają również możliwość otrzymania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez siebie egzemplarzach dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”.