14.09.2024BUDŻET OBYWATELSKI 2025

Zagłosuj na projekt w BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2025 ❗❗️
Wśród 11 zgłoszonych projektów dwa z nich wspierają działalność naszej biblioteki. 😍
Teraz czas na głosowanie mieszkańców Złotowa na jeden - głęboko wierzymy, że to będzie to jeden z "naszych".🥰

📚Projekt nr 8 - Tu czytaMY – zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
W efekcie użytkownicy biblioteki będą mogli korzystać z szerszej gamy: powieści, kryminałów, thrillerów, literatury historycznej i faktu, biografii, reportaży i wielu innych gatunków. Zakupione zostaną m.in.:
- nowości wydawnicze dla dorosłych, dzieci i młodzieży;
- audiobooki - cieszące się dużym zainteresowaniem wśród czytelników, szczególnie osób starszych, z dysleksją oraz z dysfunkcjami wzroku;
- komiksy - adresowane do młodego pokolenia wychowanego w kulturze obrazkowej oraz starszych fanów tej formy sztuki;
- kody dostępu do platform ebookowych ( LEGOMI , Empik GO )– umożliwiające nieograniczony dostęp do książek w każdym miejscu i o każdej porze;
- gry planszowe – pozwalające na przyjemne i pożyteczne spędzanie czasu, integrację rodzinną i towarzyską.
Budżet: 50 000 zł. 💰
👨‍👩‍👧‍👦Projekt nr 9 - COOLTURALNY ZŁOTÓW – spotkania autorskie w bibliotece
W ramach realizacji zadania zorganizujemy spotkania i warsztaty z polskimi pisarzami, aktorami i twórcami nowych mediów. Do dziś wspominamy spotkania w bibliotece z: Katarzyną Nosowską, Arturem Andrusem, profesorem Janem Miodkiem, Bogusławem Wołoszańskim, Katarzyną Bondą, Grzegorzem Kasdepke, Arturem Barcisiem czy Przemysławem Kossakowskim. Warto zorganizować w Złotowie więcej takich wydarzeń na podobną skalę. Kultura powinna być w zasięgu każdego człowieka. Sprawmy, by w naszym mieście było jej jak najwięcej. Budżet: 48 000 zł.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi projektami zgłoszonymi do BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2025. Szczegóły oraz głosowanie na stronie: zlotow.konsultacjejst.pl
W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest kwota 300.000 zł.

Zagłosuj i zdecyduj, który projekt zostanie sfinansowany ze środków publicznych.

BUDŻET OBYWATELSKI 2025.jpg

BUDŻET OBYWATELSKI 2025.jpg BUDŻET OBYWATELSKI 2025