07.10.2024✈️Spotkanie podróżnicze o Nowej Zelandii - fotorelacja

Nowa Zelandia🌏 to jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom państw świata. Tu kręcono Hobbita, tylko tu mieszka ptak kiwi, a na jednego mieszkańca przypada sześć owiec.🐏
I choć Nowa Zelandia jest dla nas Polaków ekstremalnie dalekim krajem to są śmiałkowie, którzy decydują się ruszyć w 40sto godzinną podróż na koniec świata.✈️
Jedną z takich osób jest Iwona Leśniewska, którą gościliśmy w naszej bibliotece 3 października.
Pani Iwona opowiadała o zapierających dech w piersiach krajobrazach „kraju białego długiego obłoku”, kulturze i architekturze , narodowym sporcie Nowo­zela­ndcz­yków­ i ich zwyczajach. Wspominała wioskę Hobbitów, pola geotermalne będące jednym z najbardziej surr­eali­styc­znyc­h miejsc na Ziemi, pola błotne, skansen Maorysów, zwyczaju tatuowania ust i podbródków, pięknych fiordach i najbardziej stromej ulicy na świecie. Całość opowieści dopełniały przepiękne fotografie pokazywane na prezentacji oraz wyeksponowane na wystawie.
🤩Dziś Nowa Zelandia jest nam zdecydowanie bliższa.😊
Spotkanie podróżnicze o Nowej Zelandii -1.jpg