Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie
2024-10-11
07.10.2024🌜NOC BIBLIOTEK – Noc czytania – Moc czytania – Moc bibliotek!🌛
Złotów MBP

🌖 „Moc bibliotek” to hasło tegorocznej, jubileuszowej edycji akcji, która odbędzie się w piątek 11 października 2024 r. w tysiącach bibliotek w całej Polsce. Skierujmy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.
⭐️Po raz dziesiąty pokażemy wspaniałą moc złotowskiej biblioteki!✨

To moc działania – tworzymy niepowtarzalne wydarzenia dla lokalnej społeczności.
Moc skali – dziesiątki tysięcy osób odwiedza tej nocy biblioteki w całej Polsce!.
I oczywiście moc książek– zasoby bibliotek to nasze wspólne bogactwo.

W programie:

🌕17:00 Spotkanie autorskie z Agnieszką Kulbat - Piotrkowianką, pisarką i pasjonatką sportu, która mimo ukończenia Politechniki Warszawskiej postanowiła tworzyć powieści w gatunkach fantasy oraz thriller. www.facebook.com
/wstęp wolny/

🌕17:00 POKAZ FILMU „MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY” - inspirowanego bestsellerową książką Giacomo Mazzarioli o tym samym tytule, którą w Polsce w czerwcu tego roku wydało wydawnictwo Widnokrąg.
Historia Jacka i jego brata Gio z triosomią 21 pokazuje, że prawda ma moc większą niż kłamstwo, a akceptacja i miłość są prawdziwymi supermocami.
Wersja: Dubbing
Wiek: 11+ (ale młodszym również się spodoba )
Czas trwania: 101 min
/darmowe wejściówki do odbioru w bibliotece/

🌕19:00 TRANSMISJA UROCZYSTEJ INAUGURACJI OGÓLNOPOLSKIEJ NOCY BIBLIOTEK.
„Na żywo” z Pałacu Rzec­zypo­spol­itej­ w Warszawie będziemy mogli wziąć udział w koncercie Stanisława Soyki.
/wstęp wolny/

🌕19:30 BIBLIOTEKA JAKIEJ (NIE) ZNAMY – wyjątkowe zwiedzanie biblioteki „od kuchni”. Tym razem czytelnicy będą mogli „wejść w buty” bibliotekarza, zajrzeć do tajemniczych zakamarków biblioteki, do których na co dzień nie ma dostępu, a także skorzystać z przygotowanych atrakcji.
/zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 67 263 2000/

Wydarzenia towarzyszące:

📚16:00 – 21:00 WYMIANA KSIĄŻEK PRZECZYTANYCH” – akcja zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych książek, które być może mogłyby ucieszyć niejednego czytelnika. Książki muszą być w dobrym stanie – TO WAŻNE!
PRZYJDŹ – WEŹ – wybierz książki, które Cię interesują i zabierz do domu „za darmo”
ZOSTAW – to dobry moment, żeby przejrzeć swoje „domowe biblioteczki” i podzielić się z innymi książką, która jest już przeczytana;
WYMIEŃ – w zamian za przyniesioną książkę weź inną – to taki biblioteczny bookcrossing.

📚16:00 – 21:00 „ZOSTAW SWÓJ ŚLAD” – wspólnie stworzymy kapsułę czasu, która na pamiątkę dla kolejnych pokoleń zostanie zamurowana w ścianie podczas rozbudowy i remontu biblioteki.

📚16:00-21:00 FLIRTUJ Z HŁASKĄ – patronem roku 2024 – zapraszamy do zabawy w popularny flirt towarzyski z pisarzem i scenarzystą filmowym.

Do zobaczenia w bibliotece!🤩
NOC BIBLIOTEK .jpg