20.01.2015Ebooki w katalogu bibliotecznym

Nowa wersja katalogu internetowego systemu SOWA2/MARC21 dostarcza ważne unowocześnienia w zakresie udostępniania informacji o zbiorach bibliotecznych.

Bliższa współpraca katalogu z portalem w.bibliotece.pl

Katalog OPAC WWW został wzbogacony o specjalny panel, dzięki któremu można dowiedzieć się dodatkowych informacji o bibliotece z portalu w.bibliotece.pl

W panelu, który jest umiejscowiony pod katalogiem OPAC, widoczne są dwa ostatnie wpisy z bloga biblioteki z portalu w.bibliotece.pl (opóźnienie wynosi ok. 1 h od czasu publikacji tekstu w portalu). Jeśli w treści ogłoszenia w portalu zawarta jest grafika, zostanie wówczas również zaprezentowana w panelu OPAC. Dodano również przyciski odsyłające do: podstawowych wiadomości o bibliotece (strona profilowa biblioteki), ogłoszeń na blogu, forum dyskusyjnego, a także ekspozycji zbiorów bibliotecznych.
ibuk_moszcz3.jpg
Więcej: konsorcjum.sowwwa.pl