06.02.2015Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim finalistą konkursu "Tablety w Twojej bibliotece"

Jesteśmy dumni i szczęśliwi mogąc poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim znalazła się w gronie finalistów konkursu „Tablety w Twojej bibliotece”. Z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego otrzymamy 6 wysokiej klasy tabletów iPad Air, które będą udostępniane czytelnikom i wszystkim, którzy są zainteresowani w podejmowanych przez nas inicjatywach i projektach. Tablety będą cennym narzędziem w realizacji projektów i programów, m.in.: Uniwersytet Trzeciego Wieku (grupa artystyczna, warsztatów obywatelskich, "Akademia Dojrzałego Dziennikarza", wyjścia plenerowe i in.), Dyskusyjny Klub Książki, Latarnicy, FunEnglish.pl, Angielski123, Międzynarodowy Tydzień z Internetem, Pokazy komputerowe, "Narodowe czytanie", działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego, Kons­tant­ynow­skie­go Klubu Literackiego "Constans" i wiele, wiele innych.

W konkursie wpłynęło 651 wniosków. Oceniła je 12-osobowa Komisja. Wiele wniosków zostało ocenionych bardzo dobrze – wynika z nich, że biblioteki wszechstronnie wykorzystują w swojej pracy nowoczesne technologie, a wiedza bibliotekarek i bibliotekarzy o nowych narzędziach i usługach jest imponująca. Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zajęła wysokie, 23. miejsce zdobywając 91 punktów na 100 możliwych.

Po to, by jak najlepiej zrealizować cele projektu i przekazać tablety jak największej liczbie bibliotek, postanowiono:

a) przyznać liczbę tabletów wskazaną w formularzu wniosku (od 3 do 6) 121 bibliotekom, które otrzymały od 80 do 97 punktów

www.biblioteki.org

b) przyznać po 3 tablety 112 bibliotekom, które otrzymały od 73 do 79,5 punktów