04.03.2015Uniwersytet Trzeciego Wieku wyróżniony tytułem "Przyjazny Miastu"

23 lutego 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie burmistrza Konstantynowa Łódzkiego z prze­dsię­bior­cami­.

Tegoroczna, nowa formuła spotkania przewidywała cztery prelekcje poprowadzone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach i Urząd Skarbowy w Pabianicach. Przedstawiciele wymienionych instytucji przybliżyli przedsiębiorcom zakres swojej działalności, omówili możliwe formy wsparcia i plany działania w bieżącym roku. Po zakończonych prelekcjach była możliwość indywidualnych konsultacji i pobrania materiałów informacyjnych.

W dalszej części spotkania burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył honorowe wyróżnienia „Przyjazny Miastu”, które corocznie są przyznawane w uznaniu za inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane na rzecz Konstantynowa Łódzkiego w minionym roku. Na tegorocznej uroczystości uhonorowani zostali: Andrzej Biernat, Justyna Burska, Bernard Cichosz, Milena Karpisz, Marcin Młynarczyk, Rada Przedsiębiorców przy burmistrzu Konstantynowa Łódzkiego (Henryk Ulacha, Marek Wasiak, Wojciech Baszyński, Wojciech Kunikowski), Uniwersytet Trzeciego Wieku (Ewa Jabłońska i Andrzej Koziarski). Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: poseł Agnieszka Hanajczyk, senator Maciej Grubski, senator Andrzej Owczarek, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, członek zarządu powiatu pabianickiego Irena Grenda, przewodniczący Rady Prywatnych Przedsiębiorców Henryk Ulacha. (źródło i zdjęcia Gminne Centrum Informacji)

"W imieniu swoim i wszystkich pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim, przy której działa Uniwersytet Trzeciego Wieku chciałabym serdecznie podziękować panu burmistrzowi oraz radzie miejskiej w naszym mieście. Dzięki organom władzy wykonawczej i uchwałodawczej Konstantynowa Łódzkiego, którzy udzielają Uniwersytetowi wsparcia finansowego oraz merytorycznego, możemy efektywnie działać na rzecz mieszkańców i naszego miasta od 2008 r. Równorzędnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim wyróżniony został, prof. dr Euro-Ing. Andrzej Koziarski za nadzór Uuniwersytetetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej za nadzór merytoryczny nad działalnością UTW w naszym mieście w części wykładowej. Wyróżnienie Uniwersytetu tytułem „Przyjazny Miastu” podkreśla również pracę wielu instytucji i jednostek z którymi współpracujemy: Centrum Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Gimnazjum nr 1, referaty Urzędu Miejskiego: Gminne Centrum Informacji, Referat Pozyskiwania Funduszy. Dzięki wszystkim instytucjom Uniwersytet cieszy się w naszym mieście bardzo dużą popularnością, a słuchaczy co roku przybywa, co świadczy jedynie o potrzebie jego istnienia w Konstantynowie Łódzkim."- Ewa Jabłońska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim.

DSC_0306.jpg DSC_0306
DSC_0324.jpg DSC_0324