20.02.2015Teatr Maska

08 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu gościła aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki ,,Maska'' z Krakowa, ze spektaklem pt.,,Magiczna księga czarodziejki Arielki''.

Spektakl opowiadał historię małego króliczka, który był bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagali od niego, by czytał książki. Uważał to za stratę czasu, którą mógłby spędzić na innych, ciekawszych jego zdaniem zajęciach...

Widzowie spektaklu, którymi byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rychtalu, bardzo żywo reagowali na wszystkie wydarzenia rozgrywające się na scenie jak i poza nią.

Przedstawienie miało na celu zachęcenie młodych czytelników do częstego sięgania po książki oraz ukazanie im szeregu możliwości wynikających z obcowania z literaturą.

Dzieci dowiedziały się, że książki mogą nie tylko dostarczać nam potrzebnych informacji, ale także zapewnić rozrywkę, przenieść w odległe i magiczne krainy.

Czytanie książek pobudza wyobraźnie i chęć poznawania świata, co jest bardzo ważne zwłaszcza u najmłodszych.