24.02.2015SowaSQL: szybciej i wydajniej dla największych

Informujemy o wydaniu nowej wersji modułu SOWA.WWW dla systemu SOWA2SQL/MARC21. Moduł wspomaga mechanizm serwera wyszukiwania pełnotekstowego.

sowasql_pbp2.jpg

Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań informatycznych, oprogramowanie biblioteczne SOWA zyskało dodatkowe usprawnienia, a także całkowicie nowe funkcje w katalogu OPAC. Wśród nich są przede wszystkim możliwości:

• szybkiego przeszukiwania katalogu bibliotecznego przez użytkowników korzystających z rozmaitych kryteriów, np. słów lub fraz indeksowych pochodzących z opisów bibliograficznych,
  • zawężanie obszarów wyszukiwawczych w kolekcji „Nowości” (dla wybranych agend lub filii),
  • domyślne sortowanie wyników wyszukiwania według jakości dopasowania odpowiedzi do zadanego pytania,
  • uwzględnianie fleksyjnych form wyrazów, które są istotne z punktu widzenia zagadnień lingwistycznych języka haseł przedmiotowych, np. szukam hasło „wojny”, znajduję też „wojna", itd.

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

sowasql_pbp2.jpg sowasql_pbp2